| Vectra1 a întrebat:

vreau sa fac overclock la nVIDIA geforce 8600M GS.Se poate arde?

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Dar mai intai trebuia sa intrebi daca poti face oc 8600m-ului, iar raspunsul meu ar fi fost nu. Si chiar teoretic daca i-ai putea face oc nu te-ar fi ajutat cu absolut nimic.

| mihaiwz98 a răspuns:

Sansele sa ti se arda nu in mult timp sunt ridicate.Placa ta video este foarte veche, a aparut daca nu ma insel in 2007 sau 2008, abia daca o mai poate duce asa.Un overclock mai ales fara o racire adecvata in unitate i-ar pune capac

| PopoviciAlex1994 a răspuns:

Pe placa accea nu stiu daca o sa ai multe avantaje daca faci OC.

Nu o sa ti se arda, cand faci OC. suprasoliciti puterea. risti sa ti se arda in timp. adica in loc sa te tina 2 ani placa fara OC, o sa te tina 1 an cu OC.