| anonim_4396 a întrebat:

Cat pot face overclock la o placa video MSI NVIDIA GeForce 210 cu MSI Afterburner astfel incat sa nu imi dea crash?
Vreau raspunsuri numai de la cei care au incercat.
Multumesc mult!

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

De ce ai vrea tu sa faci OC acelei placi video? Nu te ajuta cu absolut nimic in jocuri.

| vidii a răspuns:

Daca-i faci OC si ai o sursa de 30 lei, nu doar ca ..probabil,va face sursa poc dar oricum placa e atat de slaba incat acel OC nu te va ajuta la nimic

| anonim_4396 explică (pentru vidii):

Nu vreau sa umblu la voltaje!

| figarro a răspuns:

Din pacate nu iti va putea raspunde nimeni la aceasta intrebare, pentru ca fiecare placa video (si procesor) se overclockeaza diferit.Va trebui sa testezi singur din aproape in aproape (increment de 5-10MHz la memorie si procesor) pana ajungi la valori stabile. Tine cont si de temperatura, pentru ca vara limitele sunt mai scazute, fiind mai cald in camera unde tii calculatorul.