| Vectra1 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o unitate la pret mic pe care sa imi ruleze cs go la +60 fps. Pe aceasta la cate mi ar rula pe setari low toate si rezolutie 1024x768 DAU FUNDA URGENT -- Procesor Intel Quad Core Q9300 2.5GHz 6MB Cache, 64 bits
-- Placa video dedicata Nvidia 9600 GT 1267MB (se pot conecta 2 monitoare la ea) + integrata INTEL
-- Ram 2GB DDR3
-- Hard 200GB SATA
-- DVD-RW
-- Iesire audio 5.1
-- Socket LGA775
-- Sursa 450w

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Pe configurația asta CS-ul va rula fără probleme, deși în locul tău aș merge pe un Athlon II și aș mai face ceva economie la bani.Succes

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Procesorul e ok, memorie putina! O placa video mai buna nu ar strica!

Si vezi cu sursa, ia uite ce zice la placa video: Minimum System Power Requirement 400 W! Ca sa nu mai spunem ca sursa aia mai trebuie sa alimenteze si alte chestii prin calculatorul ala...

| CPAElites a răspuns:

Ce buget ai?

| EneCristian a răspuns:

Prea slab sa ruleze la peste 60 fps poate intre 30 si 60 dar nici asta nu sunt sigur chiar vrei o unitate cauta si tu un amd macar nu Intel celeron sunt slabe.

| Vectra1 explică:

800 roni

| Filip_Paul_1996 a răspuns:

Aici e un site care te ar putea ajuta sa iti gasesti ceva fain https://www.diabloscomputer.ro/......dows-7-pro
nu sunt noi dar nu sunt rele(arata ca noi) daca au o zgarietura si inca mai un lucru, daca vrei sa iti cumperi vezi ca ai un cupon de 5 % reducere daca iti faci un acc.

| Zebra2 a răspuns:

Nu stiu exact daca iti va merge...