| NikDeea a întrebat:

Vreau Sa imi iau un Mini Laptop cat mai Micut, sa tina Bateria mai mult. Pana in 1000 Ron ( 10 Minioane in lei Vechii )
Si ce Windows Imi Recomandati?

Funditaa; o3

9 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Uite asa ceva! http://www.pcgarage.ro/......hz-linpus/ si iti recomand sa instalezi pe el windows xp professional, service pack 3, cu windows 7 va merge greu! :|

| MenInShadow a răspuns:

Nu pre iti pot recomanda laptop-uri, insa iti recomand windows-uri.
In primul rand, nu folosii vista, nu conteaza ce zic unii ca e bun(daca zice cineva), e praf.
Eu unul as opta pentru windows xp, este rapid, usor de folosit, are update-uri care iti tin calculatorul la zi, asa ca asta ar fi un windows bun.
Daca vrei ceva nou, si rapid, si ceva cu care sa nu te complici prea mult cu instalarea programelor, foloseste windows 7, e nou deci e bun, si nu te omoara cu programele.
Singura partea rea la windows 7 dupa mine, este ca daca ai un calculator/laptop slab, nu prea functioneaza bine.
Depinde de laptop-ul pe care-l iei daca o sa folosesti windows 7 sau xp. Xp-ul este si pentru slabe dar si pentru puternice.

| dienuta1990 a răspuns:

Windous 7 se foloseste de obicei pentru laptopuri.

| AN0NIN a răspuns:

V-as putea recomanda un windows xp pentru a merge mai repede(avand in vedere ca e laptop micut)daca are cerinte mai bune de ex 2gb Ram procesor dual core, i3 va puteti lua windows 7 ultimate, sper ca v-am ajutat

| DarkDV a răspuns:

Iti poti lua un Acer Aspire One e f bunicel am si eu e compact are design frumos si are o gama larga de versiuni. Cel mai bun Windows recomandat de mine ar fi Microsoft Windows XP service pack 3

| NikDeea explică (pentru DarkDV):

CeAcer Aspire One? Sunt mai Multe Tipuri, De Exemplu : Acer Aspire One Happy 2 Este Bun?

| DarkDV a răspuns (pentru NikDeea):

Uite eu am Acer Aspire One AO751h si ma multumesc cu el. Este destul de util chiar daca nu este perfect pentru gamingwinking

| andy2165 a răspuns:

Poftim, pentru tine că esti fetiţă:

http://www.emag.ro/.......SGN0C.015

este 960lei la ofertă, preţul lui este 1070 lei;)

| PINKPERX2 a răspuns:

Iti recomand acest notebook: http://www.bestpedia.ro/......ii-pareri/

imi tine bateria pana la 8-9 ore :)