| 00SweetTweety00 a întrebat:

love struck am o problema mareee sad nu imi mai merge,,HOME`` la facebook, jurnalul de activitati nu are nimic, insa pagina e goalaa sad ce sa fac? puppy dog eyes
PS : dau funda maree love struck celui ce ma ajutaa puppy dog eyes love struck

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

STERGE COOKIE_URILE DIN BROWSER
In Mozilla sunt in
1.Tools(unelte)->Options->Privacy(confidentialitate)->aici le stergi -> click pe ->sa stergeti anumite cookie-uri (le stergi pe toate) tot aici curata si istoricul. Vezi foto http://i.imgur.com/117pq.jpg
STERGE MEMORIA CACHE A BROWSERULUI
Mozilla Firefox
Închide toate celelalte ferestre de browser deschise si lasa doar pagina principala din browser deschisa;
Clic pe meniul Tools (Unelte) din partea de sus a browserului si selecteaza Options (Optiuni);
Acceseaza sectiunea (tabul) Advanced (Avansat) si da clic pe Network (Retea);
In sectiunea „Offline Storage" (Stocare offline) -> clic pe Clear Now (Curata acum).

Intra la Tools ->Addons-> spune-mi ce ai instalat la Extensii si la Module.
Da un restart la browser si intra pe facebook.

32 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ce browser folosesti? Curata cookie si cache din browser!

| 00SweetTweety00 explică (pentru neluL):

Google Chrome sad dar nu stiu cum sa curat cookie si cache sad!

| neluL a răspuns (pentru 00SweetTweety00):

STERGE COOKIE_URILE DIN BROWSER
Google Chrome
1. Deschide Google Chrome si da click pe ''cheia aceea''.
2. Selecteaza "Clear browsing data..."
3. Jos ai optiunea "Clear data from this period:" si selecteaza "Everything"
4. Click pe "Clear browsing data"
http://img300.imageshack.us/img300/4053/chrome.jpg
SAU foloseste tastele apasate simultan Ctrl + Shift + Delete

STERGE MEMORIA CACHE A BROWSERULUI
Google Chrome
Închide toate celelalte ferestre de browser deschise si lasa doar pagina principala din browser deschisa;
Da clic pe pictograma cheie din bara de instrumente a browserului;
Selecteaza Tools (Instrumente), apoi (Clear browsing data) (Stergeti datele de navigare);
In caseta de dialog care apare:
Din lista derulanta, selecteaza datele pe care doresti sa le stergi; selecteaza „the beginning of time" („de la început") pentru a sterge toate datele;
Bifeaza caseta de selectare -> Empty the cache (Goliti memoria cache).
Acum, clic pe Clear browsing data (Stergeti datele de navigare).
SAU - Apasa simultan tastele CTRL + SHIFT + DELETE (fara plus) si selectezi "the beginning of time" in romana "de la inceput". Bifeaza toate casutele pentru curatarea browser-ului si da click pe "Clear browsing data"

| 00SweetTweety00 explică (pentru neluL):

Offff puppy dog eyes mi-am schimbat browser-ul, acum 3 minute, am activat Mozilla si tot nu megeee sad puppy dog eyes

| neluL a răspuns (pentru 00SweetTweety00):

Fa-mi un print screen la desktop, incarca-l aici http://imgur.com/ si posteaza linkul.

| neluL a răspuns (pentru 00SweetTweety00):

big grin pe facebook!

| 00SweetTweety00 explică (pentru neluL):

Cum? raised eyebrows straight face

| neluL a răspuns (pentru 00SweetTweety00):

Printul sa fie de pe facebook sa vad cum iti apare pagina! Cumva la instalarea Mozilla Firefox ai importat fisierele din alte browsere? Adobe Flash Player ai instalat separat in browser? Ti-au aparut si toolbaruri la deschiderea browserului?

| 00SweetTweety00 explică (pentru neluL):

Nu mi-a aparut nimic;)!
Uite imaginea (scuza nu intelesesem :( ) http://imgur.com/sO8ZRpp :o3!

| 00SweetTweety00 explică (pentru neluL):

Am o problema la Privacy imi pare altfel :| http://imgur.com/C9uZRsw ce marchez? :|

| neluL a răspuns (pentru 00SweetTweety00):

Pai ce versiune ai instalat tu? E veche, dezinstaleaza si reinstaleaza de aici MOZILLA FIREFOX in limba romana - http://www.mozilla.org/ro/firefox/new/
La instalare o sa te intrebe daca importi date din alte browsere si aici alegi NU.

| 00SweetTweety00 explică (pentru neluL):

Pe asta am instalat-o si eu sad

| neluL a răspuns (pentru 00SweetTweety00):

Si atunci la ce este in limba engleza? Intra in Help ->About Firefox si spune-mi ce versiune ai.

| 00SweetTweety00 explică (pentru neluL):

Mozilla Firefox happy

| neluL a răspuns (pentru 00SweetTweety00):

Ce versiune?

| 00SweetTweety00 explică (pentru neluL):

Firefox thinking ( end -user right thinking ) chiar nu stiu sad ce sa iti zic sad

| neluL a răspuns (pentru 00SweetTweety00):

...in fine, da click pe Show cookie si vezi ca trebuie sa ai in fereastra care se deschide Delete All Cookie sau ceva de genul.
Conteaza si versiunea care trebuie sa fie 24.0

| 00SweetTweety00 explică (pentru neluL):

Am stres tot happy acum ce mai fac? happy sad

| 00SweetTweety00 explică (pentru neluL):

E 23.01 sad :@

| neluL a răspuns (pentru 00SweetTweety00):

Intra la Tools ->Addons-> spune-mi ce ai instalat la Extensii si la Module.

| neluL a răspuns (pentru 00SweetTweety00):

Fa update la 24.0

| 00SweetTweety00 explică (pentru neluL):

Cum? sad

| neluL a răspuns (pentru 00SweetTweety00):

De acolo din pagina unde iti arata versiunea! Help ->About Firefox ->In fereastra care se deschide faci update la cea mai noua versiune.Si vezi ce am scris mai sus...

| 00SweetTweety00 explică (pentru neluL):

Nu merge sad scrie Firefox is up to date dar nu pot apasa pe ea, e pe gri sad

| neluL a răspuns (pentru 00SweetTweety00):

...in fine, raspunde la ce te-am intrebat mai sus.
Intra la Tools ->Addons-> spune-mi ce ai instalat la Extensii si la Module.

| 00SweetTweety00 explică (pentru neluL):

Nu este nimic sad straight face straight face

| neluL a răspuns (pentru 00SweetTweety00):

Nici la module?
Instaleaza Adobe Flash Player. http://get.adobe.com/flashplayer/ Si debifeaza ceea ce-ti apare deasupra linkului de download! Vezi foto http://i.imgur.com/to4cu.jpg ->orice ar fi trebuie sa debifezi. Asa se instaleaza doar Adobe Flash Player. La instalare inchide toate programele + browserul.

| neluL a răspuns (pentru 00SweetTweety00):

STERGE COOKIE_URILE DIN BROWSER
In Mozilla sunt in
1.Tools(unelte)->Options->Privacy(confidentialitate)->aici le stergi -> click pe ->sa stergeti anumite cookie-uri (le stergi pe toate) tot aici curata si istoricul. Vezi foto http://i.imgur.com/117pq.jpg
STERGE MEMORIA CACHE A BROWSERULUI
Mozilla Firefox
Închide toate celelalte ferestre de browser deschise si lasa doar pagina principala din browser deschisa;
Clic pe meniul Tools (Unelte) din partea de sus a browserului si selecteaza Options (Optiuni);
Acceseaza sectiunea (tabul) Advanced (Avansat) si da clic pe Network (Retea);
In sectiunea „Offline Storage" (Stocare offline) -> clic pe Clear Now (Curata acum).

Intra la Tools ->Addons-> spune-mi ce ai instalat la Extensii si la Module.
Da un restart la browser si intra pe facebook.

| broxi a răspuns:

închide și redeschide pagina. sau dă-i un restart.

| 00SweetTweety00 explică (pentru broxi):

Nu mai merge de asearaaa sad

| pisifrumoasa28 a răspuns:

Asteapta putin, o sa-ti revina, mi s-a intamplat si mie