| hackerr a întrebat:

Hey. Vreau sa imi ajut un prieten cu PC-ul lui. El a pus un video pe youtube. puteti comenta acolo sau spuneti-mi aici ce trebuie sa modifice la el. Cel mai bine ar fi sa lasati aici. https://www.youtube.com/watch?v=W1zE37DXays Acesta este linkul videoclipului.

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Din câte am văzut, are o placă de bază MSI P4M900M3-L, pe scurt MS 7387
Placa asta de baza îi suporta maxim 4 Gb ram DDR2, și procesoare pe 775 P4 dual core și core 2 duo, care ar fi cele mai performante.
Ar putea să-i facă destul de bnișor, deși ramii nu merg mai mult de 667 mz:
Procesor;'
Core 2 Duo E4700 2.60Gz
Memorii
4 Gb 667 mz.
Placă grafică
Poate opta pentru un Nvidia Gforce 9800 GT pe DDR2
Sursă de alimentare
recomand să folosească una de 450W dar să fie de calitate.
Toate componentele le va găsii la second, iar upgrade-ul nu îl va costa mai mult de 400 RON
Succes

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Daca verifici componentele unui pc cu dxdiag e clar ca nu intelege nimeni nimic. Sa urmareasca unul de aici http://totallasttutorial.weebly.com/......varianta-1 si sa zica exact ce cpu gpu etc are.