| octav005 a întrebat:

Bună ziua. Am auzit ca exista un cablu de alimentare care folosește cei de la Enel etc. Care arata ca un singur conductor. Și care faza este în interior (miezul) și nulul pe exterior. Gen arata ca cel de antena tv coaxial. Probabil ca să nu se poată fura curent.

Știe cineva cum se numește acel cablu?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sunt cabluri de bransamente de diferite tipuri. Un exemplu: https://www.comenzielectrice.ro/......eriene-647

Bula
| Bula a răspuns:

Cablu de alimentare coaxial.

| KovacsB a răspuns:

Cablu electric ACBYCY 10/10 cu conductor concentric din aluminiu pentru bransamente monofazate