| madalina_4528 a întrebat:

Hey vreau un program de editat poze in care vreau ca fundalul pozei sa aiba cele 3 culori al Romaniei cine stie?

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Oricare.GIMP,Photoshop,etc.Procedeul e relativ simplu și se face prin suprapunere și combinare, eu îți voi explica cum se face folosind GIMP că eu mai mult cu programul ăsta lucrez.
Pregătirea pozelor.
Se ia poza ce urmează a fi suprapusă peste tricolor, se deschide cu programul
Se aplică un canal alfa(imagine/adaugă canal alfa)
se dă culoare la alfa pe transparent(dacă implicit nu e deja setat) și se salvează.
sedeschide poza de fundal, adică tricolorul tot cu GIMP
S trage poza pregătită anterior în program, se centrează sau se poziționează cum vrei, apoi se combină straturile folosind ctrl+c
se salvează poza
Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care sint culorile Romaniei, sau ce sa stie? La Dragoste si sex se pun alt gen de intrebari.