| Claudio707 a întrebat:

Heyy salutare tuturor!
am o intrebare foarte interesanta zic eu...
Cat Ram credeti ca vor avea telefoanele peste 5 ani ma refer mai mult la telefoanele de vârf, cele mai scumpe.
Luând in considerare că deja exista cateva telefoane cu 12Gb Ram

5 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Eu cred ca vor ajunge si la 16 GB, dar nu vor avea nevoie.

| ziftode a răspuns:

Nu conteaza, oricum vin zombiez pana atunci big grin

| Zaygon a răspuns:

Au 12 si cat folosesc? Daca nu ai un docker pe el(cum e note 9) nu merita atata ram. Totul tine de aplicatii si de utilizare. Oricum in ultimii ani pretul ramului a tot crescut din cauza telefoanelor smart.

| Claudio707 explică (pentru Zaygon):

Totusi la cat crezi ca vor ajunge?

| Zaygon a răspuns (pentru Claudio707):

Cred ca asta o sa te lamureasca mai mult https://en.wikipedia.org/wiki/RAM_limit

Nu se vor construi chestii care nu pot fi vandute.