| dany1128 a întrebat:

Heyyy! Am comandat un PC având in vedere ca îmi doresc de mult timp și nu știu sigur dacă e ok. Am dat 3000 și ceva de lei pe el(l-am prins la reducere)și vreau sa știu dacă componentele lui sunt cât de cât ok, nu țin neaparat sa ma joc jocuri foarte noi dar normal ca îl folosesc la mai multe lucruri. Componentele lui generale: Desktop PC White Intel Core i5-4570 pana la 3.6 Ghz, 16 GB RAM(are 16 deja) DDR3, HDD 2 TB, placa video Intel HD Graphics 4600, VGA si DVI. A fost ultimul produs din stoc și m-am cam grăbit. Nu e bai dacă îmi iau altul, puteți să îmi spuneți recomandări sau dacă voi considerați ca am făcut o alegere proasta. Am auzit și ca procesorul e prost și mai multe. Mersi!

8 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Ai dat mult pe un pc cu memorie DDR3.
Recomand un pc cu memorie DDR4.
https://www.samwise.ro/catalog/calculatoare-gaming-154?s=price_desc

| Wr3nch a răspuns:

E rau cu spume baiatule. Procesor antic. Nu ai placa video dedicata, nu ai HDMI sau display port, adica cd folosesc monitoarele moderne. Retur /anuleaza comanda neaparat.

| flixbuster a răspuns (pentru flixbuster):

869 lei - cu upgrade la 16GB RAM si 2TB HDD.

| flixbuster a răspuns (pentru flixbuster):

Daca poti returna/refuza si sa-ti iei banii inapoi sau si mai bine daca n-ai apucat sa dai banii, renunta.

Răspuns utilizator avertizat
| king5151 a răspuns:

De ce le luati din magazine nu stiu, gasesti pe piese... sau la youtbueri gata facute, de exemplu Str3su, luai la 3000 de lei pc de 20 de ori mai bun decat ce ai tu acolo. pc-ul pe care ai dat tu 3000 de lei nu face nici 2000

| C0STEL22 a răspuns:

Te-ai grabit.Este cam expirat la banii aia.