| anonim_4396 a întrebat:

Hi! Acum o luna am formatat stick-ul dar as vrea sa recuperez niste poze ce le-am pierdut. Exista un program foarte bun ce poate face asta?!

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Din moment ce ai formatat stick-ul, unde crezi ca mai exista stocata acea informatie?

Este ca si cum ai spune "am sters formulele care erau scrise cu creta pe tabla, cum le pot face sa reapara?"

| nicu991 a răspuns:

Daca ai formatat stick-ul ca Quick Format sunt sanse foarte mari sa-ti recuperezi pozele, asta doar daca nu ai rescris acel stick moment in care informatiile s-au suprapus rezultand in pierderea pozelor tale. Formatarea nu sterge datele/pozele/muzica/etc. definitiv, ci doar "adresa" locatiei lor pe sectoarele memoriei pe care au fost stocate. Incearca cu Recuva sau orice alt program de Data recovery. Succes!

| danmunteanu84 a răspuns:

Sunt sanse foarte mici sa le mai poti recupera, dar poti incerca cu soft-ul Recuva de la Piriform.
Daca a trecut mult timp de atunci si ai folosit stick-ul intre timp, nu cred ca vei reusi sa le recuperezi total.
Vezi daca merge.