| Lovelykat a întrebat:

Hi...Am Samsung galaxy mini(S5570). Cand incerc sa fac poza, apas pe butonul de pe ecran dar nu merge! Dar, in schimb imi arata un fel de lacat mic pe ecran! Oare ce are? Ce pot face? Dau fundita!hee hee

Răspuns Câştigător
| Lovelyx3Friendly a răspuns:

Buna! aceeas problema aveam si eu la corby...
am aflat raspunsul, acel lacat mic simbolizeaza blocarea, atunci cand iti arata la aparat foto asa inseamna ca ai apasat pe butonul de pe lateralul telefonului de blocare. apasa mai lung inca o data si o sa se deblocheze si o sa mearga! daca nu ai buton lateral, apasa pe ori ce buton de blocare/deblocare!
sper ca ti-am fost de ajutor! mult succes!
funda?

| Lovelykat explică (pentru Lovelyx3Friendly):

Eu nu am buton de blocare/deblocare! Am butonul care inchide telefonul. Daca apas pe el se blocheaza,daca tin mai lung arata: oprire, mod avion, etc.

| Lovelyx3Friendly a răspuns (pentru Lovelyx3Friendly):

Aceeasi*

ma scuzati... graba strica treaba.

| anonima20 a răspuns (pentru Lovelyx3Friendly):

Ai dreptate.asa am si euwinking

| Lovelyx3Friendly a răspuns (pentru Lovelykat):

Incearca sa apesi scurt atunci sau printre alea ce iti arata poate este si deblocarea uita-te mai bine!

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Probabil ai scos cardul sd din el si l-ai bagat in pc, dupa ce ai scos cardul din pc si daca l-ai blocat poate sa fie din cauza aia.

| Lovelykat explică (pentru mgtow):

Am cardul pus in telefon!

| RazzyFUnik a răspuns:

Revino la setarile de fabrica
daca nu merge si e in garantie in service la resoftare
daca nu mergi si resofteazal

| Lovelyx3Friendly a răspuns:

Mersi!

| ImMoW9 a răspuns:

Si eu am galaxy mini si am incercat acum sa vad ce nu iti merge laughing Il blochezi fara sa vrei aia ehee hee Butonul de blocare e sensibil ( la mine ) laughing