| Sonia822 a întrebat:

Hi, Se poate afla IP-ul daca postez pe un grup de FB?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-l poti vedea toti, doar Adminul FaceBookului are acces la IP-ul tau. Ca si aici pe TPU, adminul forumului.

| xerxes1 a răspuns:

Pana di cei de politia locala cu 4 clase dau de tine sa-ti trimita amenda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se poate afla daca folosesti browsere conventionale gen chrome, internet explorer, opera etc. Practic tot ce faci u pe internet, toate conversatiile ce le ai, toate siturile vizitate de tine pot fi urmarite cu cea mai mare usurinta de administratorii internetului sau a siteurilor,
Daca vrei sa iti maschezi identitatea poti apela la un VPN(cam trebuie sa platesti daca vrei VPN bun), sau sa folosesti browsere gen TOR(asta e gratis, diferenta e ca merge un pic mai incet ca celelalte browsere) asa iti poti ascunde identitatea.