| LookMAG a întrebat:

Hristos a Inviat si Paste Fericit, TPU! Am si eu o intrebare : am auzit ca BlackBerry-urile trebuie decodate. Dar telefoanele acelea Nokia ( de ex.: Nokia C3) cu tastatura qwerty ce seamana cu un BlackBerry trebuie decodate? Multumesc, dau Funda! happy

Răspuns Câştigător
| BogdanASCRD97 a răspuns:

Decodatul inseamna ca daca cumperi un telefon de la o retea ex Orange, Vodafone, Cosmote cu abomament nu vei putea folosi telefonul decat in acea retea. Ca sa il folosesti si in alte retele trebuie deci, sa-l decodezi. NU, daca cumperi telefonul dint`un magazin obisnuit nici un telefon nu trebuie decodat.

| LookMAG explică (pentru BogdanASCRD97):

Deci e valabil si in cazul teledoanelor simple?

2 răspunsuri:
| BogdanASCRD97 a răspuns:

Este valabil pentru toate tipurile de telefoane.