| CrYsTyYy a întrebat:

HTC desire c sau Huawei ascend g300 DE CE?

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Prefer Huawei ascend g300, pentru că :

Are display de 4 inchi, rezoluţie mai mare, procesor mai puternic, baterie mai puternică, etc.

| AaNdYy a răspuns (pentru bursuc001):

Bateria nu este mai puternica, diferenta de 50 mAh iar nici rezoltuia nu este cu mult mai mare:p

| bursuc001 a răspuns (pentru AaNdYy):

Huawei ascend g300 :

Baterie standard, Li-Ion 1500 mAh
In asteptare Pana la 320 ore (2G); Pana la 350 ore (3G)
In vorbire Pana la 320 min (2G); Pana la 300 min (3G)
Cameră foto cu Blitz
Ecran 480 x 800 pixeli, 4.0 inci
Procesor 1GHz Qualcomm MSM7227A

HTC desire c :

Baterie standard, Li-Ion 1230 mAh
Ecran 320 x 480 pixels, 3.5 inci
Procesor 600 MHz - Qualcomm Snapdragon

SURSA : http://telefonultau.eu

Aş zice, TOTUŞI, că este o diferenţă "vizibilă" între ele - Huawei ascend g300 fiind mai "bun"...

| AaNdYy a răspuns (pentru bursuc001):

Eu m-am uitat pe alt site, probabil este o diferenta intre ele

| bursuc001 a răspuns (pentru AaNdYy):

Nici o problemă, eu de obicei pe acest sait mă uit, dar n-aş putea să spun care sait este mai "informat" şi oferă date mai corecte...

| deeadedea2 a răspuns:

Eu mi-am luat astazi Huawei ascend g300 este super happy imi place ecran mare sonor ft puternic merg multe aplicatii si jocuri fara probleme este un telefon minunat uni spun ca este chinezarie dar sa nu uitam ca si iphne este fabricat tot in china deci este ft bun iar despre HTC eu stiu ca nu are internet pe mobil si este cam micut