| SivanCosmin a întrebat:

Http://www.altex.ro/catalog/product_compare/index/... care din cele doua este mai buna... cea la 779 am vazut ca are Chace si cealalta nu are. deci pentru gaming pe care sa o iau?

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Http://ark.intel.com/......o-3_30-GHz
http://ark.intel.com/......o-3_40-GHz
Din ce se vede diferentele sunt minore, usor in favoarea lui 4460 - ambele au cache 6MB

http://www.cpubenchmark.net/......p?/cpu.php

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Link-ul nu l-am putut deschide.Ca sugestie, recomand să nu apelezi la cei de la ALtex.Numa gunoaie vând când vine vorba de calculatoare, în special cele preasamblate. Dacă vrei o stație de jocuri arunci recomand să îti faci una din componente, măcar vei știi prwecis ce componente ai în calculator, vei putea deschide carcasa să le cureți de praf și sunt firme care asamblează sistemul gratuit(cum e vexio). Succes

| SivanCosmin explică (pentru DeyCj):

Era vorba de procesorul Intel i5 4460 vs 4440 cel 4440 are chace si cel 4460 nu are chace...