| popescudorinel a întrebat:

Http://www.emag.ro/......E9NRTBBBM/
ce parere aveti de acest laptop? ...este buna placa video?

3 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

+1 pentru Asus-ul recomandat de Iulian!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Per total, ca şi sistem & preţ, este bunicel ( părerea mea ).

Placa video este acceptabilă : "The 3D performance should be similar to the Radeon HD 6630M, maybe faster depending on the core clock. Therefore, current games should run (more or less) fluently in 1366x768 and medium details. Playing highly demanding games like Anno 2070, a further reduction of the settings could be necessary." ( SURSA : http://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-HD-7650M.70632.0.html )

| IulianP a răspuns:

Este destul de slab pentru ceea ce ofera deoarece platesti mult pentru brand. Placa video nu se descurca bine in FullHD.
Daca vrei un laptop pentru gaming mergi pe un Asus: http://bit.ly/OkUG6M
Ai un procesor i7 + 8GB RAM + GTX 660M GDDR5; cu aceasta placa video te vei putea juca orice joc nou la detalii bune chiar si in FullHD.
Plus ca acest laptop ASUS are si o racire pe masura si este mult superioara racirii de pe Sony-ul ala.

PS: De ce nu mergi pe un sistem desktop in banii astia?