| SivanCosmin a întrebat:

Http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/msi/h81m-e35-v2/ (MSI H81M E35 V2) este buna aceasta placa de baza pentru un calculator decent? suporta procesor Intel i5 4460? suporta 4 si a 5-cea generatie de procesoare? Este buna cat de cat in Gaming? Are BIOS bun?

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Care a 5-a generatie?
Procesoare suportate de placa aleasa de tine de baza: http://www.msi.com/support/mb/H81ME35_V2.html#support-cpu
Suporta i5 daca e trecut modelul acolo.
3. Ce treaba are gaming-ul cu placa de baza? Fie ca e placa de baza de 150 sau 1500 lei, performantele in gaming pot sa difere maxim cu 0.5-1%...

| Jipa95 a răspuns:

Este o placa de baza foarte ok, poti adauga componente destul de performante pe ea, si poti duce jocurile pe detalii maxime.
Acum placa de baza nu este importanta cand vine vorba de gaming. Important este sa suporte o placa video cat mai performanta care poate rula orice joc. Placa video, procesorul si memoria ram sunt cele mai importante componente in gaming!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, suporta un procesor Intel i5 4460.

Bios-ul nu conteaza asa de mult si nici cand o compari cu alta placa de baza pentru gaming.

Performantele in gaming nu se discuta decat cand ai un sistem bomba cu toate componentele cele mai noi de pe piata. Abia atunci vei simti o diferenta.

Dar atata timp cat ai un calculator decent, nu-ti face griji pentru acest lucru.

O zi placuta happy