| stefan4747 a întrebat:

I3-9100f, rx 580 8gb
1TB, 8GB ram, 240gb ssd
csgo, fifa, pes, gta v, fortnite, pubg(steam), ets2
o sa am fps drop sau lag in jocurile de mai sus? O sa le joc pe low in 900p, cs go pe 4:3.

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Este perfecta combinatia, tipica low buget dar cea mai eficienta.

Cineva mai sus zice sa mergi pe 1650, eu te sfatuiesc sa ramai cu rx580 daca vrei vreo 10-15 fps-uri in plus, in schimb daca vrei sa fie power efficient(sa consume mult mai putin curent) iti recomand si eu 1650.

1 răspuns:
| Radulxrd69 a răspuns:

Nu, nu o sa ai drop frame, eu as schimba rx-ul cu un 1650, dar daca esti fan amd du-te pe un rx...