| IceCreamDoll a întrebat:

Ieri mi-am cumparat un Nikon Coolpix L23 si cand l-am luat nu am observat ca avea un pixel blocat pe albastru, pentru ca se vede numai pe fond negru(noaptea de obicei). Ce sa fac sa-l repar? M-am gandit sa-l duc inapoi sa-mi dea altul, dar pe certificatul de garantie scrie ca de la 3 pixeli in sus se schimba. Nu stiu ce sa fac cu el pentru ca ma deranjeaza desi e un loc destul de ascuns(pe marginea din dreapta a aparatului). Funda pentru cine imi zice cum sa-l repar si voturi pentru restul!

Răspuns Câştigător
| DoarImpreuna a răspuns:

Nu se repara. Daca cumva l-ai luat de la Emag mai exista sanse sa il trimiti inapio. Daca e luat din alta parte zi merci ca nu e mai rau. Un pixel nu e pb.

1 răspuns:
| mwentosana a răspuns:

Nu ai cum sa-l repari, se numeste pixel mort. Daca te duci repede la magazin, se poate sa ti-l schimbe, daca nu, nu prea ai ce face.