| 123454321 a întrebat:

Ii buna tableta?

Allview City +

Allview City + a fost creata special pentru cei care isi doresc o tableta eleganta, portabila si performanta la un pret accesibil. Fiind foarte usor de utilizat City+ e o tableta pentru orice varsta. Noul device Allview este succesorul modelului Speed City, avand in plus un display IPS si o rezolutie mai mare.

Designul ultra-slim cu o grosime de numai 7, 9 mm face tableta City + deosebit de atractiva, iar display-ul IPS de 7`` ofera o experienta vizuala completa. Viteza de procesare este asigurata de procesorul Dual Core Cortex A9 de 1, 5 GHz, iar datorita sistemului de operare Android 4.1 Jelly Bean, fiecare utilizare este usoara si placuta.

Lasa-te cucerit de design-ul ultra slim

O poti lua cu tine peste tot, pentru ca este usoara si ultra slim. Avand numai 7, 9 mm grosime, incape cu usurinta in orice geanta. In acelasi timp, e rezistenta si solida. Datorita greutatii de numai 289 de grame, tableta este usor de manevrat si fiecare utilizare devine o experienta placuta, iar capacul spate din aluminiu ii confera un plus de rafinament. City + va fi disponibila in doua variante de culori: alb si negru.

Bucura-te de display-ul IPS

Diagonala de 7`` iti ofera o suprafata generoasa pentru a vizualiza fotografii, videoclipuri si documente, iar apelurile video cu ajutorul camerei frontale se transforma in experiente placute. Datorita display-ului IPS LCD cu o rezolutie de 1024 x 600 px, ai imagini clare in culori vii, care te vor incanta de fiecare data.

Experimenteaza performantele procesorului Dual Core

City + este echipata cu un puternic procesor Cortex A9 Dual Core de 1.5 GHz, datorita caruia aplicatiile ruleaza mai fluent si mai rapid. Procesorul grafic Mali 400 te ajuta sa te bucuri de jocurile si aplicatiile tale favorite.

Comunica cu prietenii, vezi filme Full HD si intra in lumea fascinanta a jocurilor

Cu Allview City + vei uita de plictiseala. Poti comunica cu cei dragi prin Skype Video Call cu ajutorul camerei frontale. Vei putea viziona filmele şi videoclipurile tale preferate, chiar si pe cele in format Full HD. Pentru o experienta si mai placuta, poti conecta tableta la televizor prin HDMI, iar daca esti pasionat de lectura, tableta suporta formate multiple de E-book-uri. In plus, o multitudine de jocuri asteapta sa le descoperi prin intermediul magazinului preinstalat.

Descopera Android 4.1. Jelly Bean

City+ ruleaza sistemul de operare Android 4.1 Jelly Bean. Astfel te vei bucura de o experienta placuta de browsing si timpi scazuti de reactie. Tableta dispune de aplicatie dedicata de update si astfel fiecare actualizare de software poate fi efectuata intr-un mod mult mai simplu.

Personalizeaza-ti tableta cu o husa ultra slim

Pentru ca utilizarea tabletei tale sa fie si mai placuta, ai la dispozitie o husa ultra slim care ii ofera un plus de protectie si eleganta. Husa din piele ecologica poate fi utilizata ca stand, astfel incat vei putea discuta relaxat cu prietenii si vei putea urmari comod filmele preferate. Intregeste experienta multimedia cu boxa S-Tube special creata pentru tablete.

Procesor:
Tip Procesor: Cortex A9 - 1.5 GHz Dual Core
Frecventa Procesor: 1.5 GHz
Procesor video: Mali 400
Software:
Aplicatii: Bitdefender
ES File Explorer
office
e-Books Reader
E-mail
Social networking
Sistem de operare: Android 4.1.2 Jelly Bean
Multimedia:
Microfon: Da
Difuzoare: un difuzor
Mufa casti: Da
Altele: Widget
Multitasking
G-sensor
Camera: 0.3 MP
Audio: Da
Video: Da
Display:
Tip display: IPS-LCD
Capacitiv Multitouch
Diagonala display: 7``
Rezolutie display: 1024 x 600
Memorie:
Tip Memorie: DDR3
microSD (pana la 32 GB)
Spatiu de stocare: 8 GB
Memorie RAM: 512 MB
Conectivitate:
Porturi: Micro USB
3.5 mm Jack
micro HDMI
micro SD
3G: prin modem USB
Wireless: 802.11b/g/n
Alimentare:
Baterie: 3000 mAh Lithium-Polymer
Autonomie: 4 ore
250 ore stand-by
Altele:
Greutate: 289 g
Dimensiuni (W x H x D mm): 122 x 192.5 x 7.9 mm

3 răspunsuri:
| doreal a răspuns:

Da e destul e buna pentru 400 de lei dar eu as zice sa mai strangi 300 de lei si sa iti iei evolio aria mini ( mi se pare ca este o tableta buna) sau cele din gama serioux sunt bune dar trebuie sa cauti pe youtube si de acolo iti dai seama

| killeru22 a răspuns:

E buna dar de Allview am auzit doar pareri de rau. Daca vrei o tableta buna la pret bun ia-o pe asta http://www.marketonline.ro/......tatura-usb

| 123454321 explică:

Da pot sa ii atasez o husa cu tastatura?