| Teddy1love a întrebat:

Imi explica cineva va rog cum se fac capturile din filmulete de pe Youtube? Funda happy

1 răspuns:
| SAMM0603 a răspuns:

Daca te referi la poza, cu print screen de ep tastatura, apoi deschizi Paint-ul si apesi ctrl+v si iti apare poza acolo. O salvezi si cu ajutorul unui program, de exemplu picassa 3, photoshop sau cele online, decupezi ce este in jurul pozei in asa fel incat sa se vada doar ce vrei tu. happy
Daca e vorba de filmat, cu un program de filmat desktop-ul (gasesti free) filmezi in timp ce merge videoclipu respectiv de pe youtube. Apoi tot cu un program decupezi secventa dorita.