| GhitaAndrei2000 a întrebat:

Imi explica si mie cineva cum sta treaba cu ssd urile pe m2, adica nu pot sa aleg o placă de baza pentru ca nu stiu ce ssd pe m2 sa aleg?

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai prima data iti alegi o placa de baza, vezi daca are port pentru M2 (ca numai unul este) sau nu. Bun. Dupa asta poti sa iti iei si un SSD timp M2.

| marinaru777 a răspuns:

Placile de baza noi sunt cu slot nvme adica ultimele tipuri de ssd, sunt mai rapide de 6 ori decat ssd normal.https://www.google.com/amp/s/www.digitalcitizen.ro/m2-vs-nvme-ssd/