| Florin_George_1994 a întrebat:

Imi merge foarte incet calculatorul!
De 1 an si jumatate ma tot enervez ca imi merge calculatorul incet! Am HDD de 160 GB, 1 GB RAM, placa video de 512 MB, procesor AMD Sempron 1, 7 GHz 3000+.
In urma cu aproximativ 1 an si jumatate i-am facut niste schimbari. Mi s-a ars sursa si placa de baza de la un fulger. I le-am schimbat...m-a costat 280 lei placa de baza+60 lei sursa=340 lei.
Inainte sa schimb acestea imi mergea totul OK. PC-ul functiona optim, mergeau jocurile si toate.
Dupa ce i-am schimbat placa de baza si sursa PC-ul a inceput sa mearga bine, insa la ORICE JOC mi se bloca! Mi se blocheaza pana si la HERCULES (am incercat sa vad daca se blocheaza si la jocuri foarte mici).
Acum o saptamana m-am enervat si am reinstalat din nou windows(il instalez cam odata la 6 luni) si am formatat tot HDD-ul. Dupa 4-5 zile a inceput din nou sa faca figuri!
Aveti idee ce poate avea? Dau funda!

2 răspunsuri:
| Klaudiu214 a răspuns:

Procesorul e slab tare mai pune 2GB ram

| Florin_George_1994 explică:

Nu imi merg jocurile nici pe Windows XP! De aceea spun asta!