| anonim_4396 a întrebat:

Imi merge Windows 7 32 bit sacadat, folosesc rezolutia 1152 864, vga hd 7770 vapor-x de la sapphire, ram 1gb sycron 667mhz si o placuta noua Kingmax 2gb ddr2 667 mhz pc 5200 ambele, mai nou am primit cadou o placuta de 2gb ddr2 533 mhz, va merge bine cel 64 bit? la ce frecventa? o fi din cauza ramilor? sau a procesorului Intel e2140 care e 1.6 ghz dual core in idle sau full load este intre 65/71 grade idle pana la 80 in full load chiar 85, o fi din cauza asta?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un pc bun, cont google youtube si limba engleza avansat, te ajut eu daca vrei, faci sute de dolari saptamanal din youtube videos daca esti bun la jocuri si ai pc bun cu care sa filmezi

| Nicu9715 a răspuns:

Procesorul este cauza si ramul deoarece HD7770 este deja med-high procesorul tau este vechi si ram-ul daca ai fi avut 2gb ddr3 ar fi fost cat de cat bine

| anonim_4396 explică (pentru Nicu9715):

Nu duce placa ddr3 -_-, concluzia ta o aveam si eu......nu m-ai ajutat.

| Nicu9715 a răspuns:

Tu nu ai inteles ce ti-am zis, eu nu am zis sa iei acum 2gb ddr3 pentru ca stiu ca nu suporta dar ar trebui sa schimbi placa de baza si procesorul, lag-ul poate fi si de la vreun virus, de acum nu mai cumparati placi video noi cu procesoare din vremea lui pasvante chioru procesoru este din 2005-2006 si se creeaza bottleneck adica placa video sugruma procesorul

| anonim_4396 explică (pentru Nicu9715):

Oare daca pun o placuta pc 5200 ddr2 667mhz de 2gb si una ddr2 533 mhz pc 4300 vor merge impreuna? nu investesc in pc astavechi, il folosesc cat pot pana crapa.

| Nicu9715 a răspuns (pentru anonim_4396):

Frecventele sunt foarte mici chinui placa video degeaba mai bine strange bani si ia-ti pise noi

| anonim_4396 explică (pentru Nicu9715):

Am bani, dar eu vreau sa crape asta intai happy