| anonim_4396 a întrebat:

Imi poate da cineva un program / link care sa ma ajute sa gasesc repede parola unui fisier RAR parolat, gratuit?. Am un fisier RAR cu parola, nu stiu nimic din ea si rulez deja un program special pentru gasirea parolelor, de aproximativ 8 ore, dar inca nu am gasit parola. Daca aveti un program special pentru gasirea parolelor, va rog sa imi dati un link. Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| tteo92 a răspuns:

Nu ai cum sa spargi o parola winrar, e aproape imposibil si daca mai are si caractere mai ciudate, astepti ani pana sa iti gaseasca parola aia mai bine o iei pe ghicite decat sa astepti dupa programe. daca vrei sa te chinui, scrie doar pe google unlock winrar password ca sunt o gramada de programe ce fac lucru asta, dar iti zic, te chinui degeaba.

| alinaalin955 a răspuns:

Ti-a raspuns bine tteo92, daca parola are multe caractere poate dura ani si un astfel de program ca cel pe care-l folosesti s-ar putea sa nu o gaseasca.
Treaba este ca daca nu stii parola trebuie sa renunti.

| mickeyMT a răspuns:

Treaba sta si in felul urmator:
Daca, spre exemplu, ti-ai creeat o arhiva acum ceva timp si ai pus parola ( parola sa fie una simpla, de 4-5 caractere normale ), si tu ai uitat parola, atunci, poti descarca si poti incerca sa utilizezi aceste soft-uri de "spart" parole (ele nu fac decat sa testeze incontinuu combinatii de litere pana cand gasesc codul corect).
Totusi ii va fi si asa destul de greu sa gaseasca parola pe care tu ai uitat-o, dar tu ii vei oferii niste indicii (cum ar fi: lungimea cuvantului, tipurile de caractere folosite gen: A-Z, 0-9, sau alte caractere speciale; etc).
Atunci, intre acesti parametrii, softului ii va fi mult mai usor sa iti gaseasca tie parola si sa deschida eventula arhiva.
Dar nu este deloc recomandat sa folosesti programul pe arhive descarcate dupa internet (cum ar fi asa-zisele hack-uri), care pot avea parole si de 25 de caractere si care pot contine cifre si alte caractere speciale. Prin urmare, nu ai avea nici-o sansa sa le gasesti parola, nici macar in ani de zile.