| anonim_4396 a întrebat:

Îmi poate explica cineva ceva în legătură cu chat-ul de pe Facebook? Îl pot dezactiva? Dacă da, cum mai exact? Iar dacă îl am dezactivat, prietenii care vor să îmi scrie, îmi pot scrie și îmi va apărea ce mi-au scris când îl activez din nou? Sau le apare că am chat-ul dezactivat și nu le dă voie să îmi scrie?

3 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Dai click pe setări (rotița din dr.a chat-ului, apoi pe oprește chat-ul, ultima de jos, iar aici ai 3 opțiuni, alegi pe cea dorită și citești notița referitoare la ce se va întâmpla cu mesajele prietenilor pe timpul dezactivării.

| sweetys a răspuns:

Daca ai chat-ul dezactivat ce scriu prietenii tai iti apare la mesaje sus la facebook. daca vrei sa il dezactivezi la chat e o bara jos unde scrie cauta langa e o steluta (optiunile chatului) daca dai pe ea o sa-ti apara dezactiveaza chatul si alte chestii si dai pe dezactiveaza. poti sa-l opresti pentru anumite persoane sa-u pentru toti prietenii de pe fb, iar daca cineva incearca sa te contacteze iti va aparea ca si cum ai primit mesaj dar nu pe chat iti va aparea pe bara de sus

| Mirunamir651 a răspuns:

In partea de dreapta sus sunt setarile si colo gasesti opreste chatul si vezi ca sunt 3 optiuni o alegi pe prima daca vrei sa opresti chatul pentru. toti sau oricare alta optiuni si mesajele le vei primi la mesaje.