| iuliad a întrebat:

Imi poate spune cineva cum imi pot activa internetul pe un samsung s5230? sunt pe cartela orange.

4 răspunsuri:
| adrianc2007 a răspuns:

Trebuie sa-ti faci setarile pentru wap sau internet mobil.
Sunt 2 metode :
1.La *100#, dai pe 7 (Servicii si Timp liber), apoi 4 (Setari automate)apoi iti va zice sa introduci 3 litere din numele producatorului telefonului (in cazul tau pui SAM), apoi iti va cere modelul( in cazul tau pui s5230),iti va aparea telefonul tau la meniul unu si dai pe el, apoi iti va aparea o lista cu setari pe care vrei sa le instalezi (Internet, MMS, sau toate setarile), alegi internet (parca era la 1), dupa asta ar trebui sa-ti trimita un mesaj cu setarile tale pe care sa le instalezi.
2. Intri de pe un calculator pe http://www.orange.ro/setari-telefoane/ si apoi acolo iti va cere sa-ti alegi modelul de telefon, apoi iti va aparea o lista cu servicii, si acolo alegi internet. Aici ai la fel 2 optiuni, prima dai pe trimite setarea si iti va trimite un mesaj cu setarile pe care le instalezi tu, sau a 2-a varianta dai pe configurare manuala, si iti faci singur setarile tu, iti explica acolo foarte clar ce sa faci.
Bafta si sper ca ti-am fost de folos.
O zi buna!

| mriuls a răspuns:

Pai trebuie sa iti faci abonament cu internet, altfel nu poti pentru ca nu are wifi

| albastrualb77 a răspuns:

De ce nu suni la relatii cu clientii Orange sau sa mergi la o reprezentanta ORANGE.

| Scarlett011243 a răspuns:

Draga mriuls nu cred asa ceva si o colega are Samsung s5230 si un prieten de al ei i-a bagat netul fara niciun abonament doar i-a cerut numarul si i la bagat.