| Blue Eyes a întrebat:

Hei salut, am un Samsung s5230 star si nu pot folosi internetul, imi spune serviciu indisponibil, care ar putea fi problema?( sunt in reteaua Vodafone, pe cartela)

Răspuns Câştigător
| White13 a răspuns:

Cand ti-ai activat internetul ai primit sigur un sms in care scria sa raspunzi cu un mesaj fara text pentru a efectua setarile pentru internet. Am acelasi model de telefon si la mine asta a fost problema. Raspunde cu un mesaj fara text la mesajul pe care l-ai primit imediat dupa activarea serviciului de internet. Eu am alta problema cu telefonul: mi s-a stricat incarcatorul si mi-am cumparat altul, dar telefonul nu se incarca. El arata ca se incarca dar nu se opreste din incarcat ajunge la 4 din cele 5 unitati pe care le are bateria apoi revine la 3 pe urma din nou la 4. Ai experimentat cumva aceasta problema? Daca da, te rog sa imi spui cum ai rezolvat-o. Sper sa reusesti sa iti activezi internetul, succes!

| Blue Eyes explică (pentru White13):

Atunci cand iti incarci telefonul inchidel si lasa-l la incarcat, mersi de ajutor a mers

| LuisEdward a răspuns (pentru White13):

Ai incercat cu un alt incarcator?

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ţi-ai activat internetul şi ţi-ai făcut setările pe telefon?

Dacă NU, atunci fă setările aşa cum sunt explicate pe site-ul oficial :
https://www.vodafone.ro/....../index.htm

Toate cele bune.

| ionelaeli99 a răspuns:

Salut! pai cauta creditul, poate nu mai ai mega fundita?