| Armaghedon555 a întrebat:

Imi poate spune si mie cineva ce drivere sunt importante pentru un laptop Acer Aspire 5738G?
Nu am primit cd cu drivere.si nu stiu ce drivere sunt importante si care trebuiesc instalate happy

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Păi nu ai nevoie de drivere, din simplul motiv că pe el poţi instala lejer Windows 7, care are driverele incluse în sistem(recomand că din câte am văzut procesoul e Intel nu AMD) sau o distribuţie de linux, care la rândul ei are tot ce trebuie(recomand Ubuntu 11.04 că e cel mai stabil dar e mai recomandat pentru AMD-uri)(zic asta din experienţă), cu menţiunea să fie pe 64 de biţi asta ca să beneficiezi de toţi cei 4 Gb de RAM, sau dacă nu te descuric cu instalarea de sistem, te pot ajuta eu(printre alte servicii în domeniul PC, fac asta la domiciliul clientului). Succes

| laptopnews a răspuns:

Http://laptopnews.ro/download-drivere-laptop
Gasesti acolo drivere pentru orice laptop. Pentru Acer, click pe Drivere Laptop Acer!
Succes!