| raduZ18 a întrebat:

Îmi puteti da niste idei pentru un prim video pe YouTube.As vrea sa ii placa publicului.

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Pai in primul video ar trebui sa te prezinți pe tine.Cine ești, ce pasiuni ai, ce nu iti place, ce obiective ai în legătură cu canalul de Youtube și să nu fie prea lung, sau uită-te la alti vloggeri, la primele lor video-uri și vezi cu ce au debutat ei.Bafta!

2 răspunsuri:
| skull12 a răspuns:

Calitate... prima data... dar sa nu fii balbait rolling on the floor nu te ajuta

| AreidaCat a răspuns:

Încearcă să exprimi originalitate. Un simplu:
Bună, Eu sunt, Îmi place să, Ecc. e deplasat și cu siguranță puțin acaptivant.
Exprimă ideologia canalului tău bazându-te pe genul de content pe care vrei să îl aduci.
Dacă canalul tău e dedicat Gameplay-urilor, poți încercă să vorbești despre tipologia videoludică care vrei să o aduci pe canal.
In cazul în care vrei un canal cu o amprentă amuzantă poți pregăti niște mici sketch-uri în care să te prezint.
Înțelege foarte bine ceea ce vrei să faci și mai ales care va fi target-ul canalului (Vârstă în linie generală a subscriberi-lor tăi.)
În cele din urmă asigură-te că calitatea audio și video este măcar acceptabilă, fiind primul tău video nu è nevoie de cine știe ce aparatură, dar și aspectul grafic e foarte important.
Caută un titlu interesant și un thumbnail care să diferențieze videoclipul tău de tot restul.
Nu uita că utilizatorul mediu alege la ce să se uite bazându-se pe prima impresie sau pe fama youtuberu-ului. Trebuie să te concentrezi (Normal) pe prima impresie.
Sper că îți va fi folositor. Trimite-mi și mie link-ul când clipul va fi găta, sînt curioasă.