| FTV a întrebat:

Imi puteti da un site de unde sa pot descarca o aplicatie care atunci cand nu mai fac nimic la calculator sa apara ceva? Ex.: Buline colorate, am vazut odata la un PC

Răspuns Câştigător
| aleks4ever a răspuns:

Nu trebuie sa descarci o anumita aplicatie sa iti apare efecte pe ecran atunci cand tu nu il folosesti. Urmeaza pasii urmatori care sunt foarte simplii (s-ar putea sa nu mearga daca ai alt windows in afara de xp, eu iti explic pe xp):
1.Te duci pe desktop, deschizi o fereastra(dai click dreapta in orice parte a ecranului)
2.Dai la Properties (Propietati)
3.Cauti sus Screen Saver
4.Acum ai tot la indemana, alegi de acolo unde scire Screen Saver optiunea pe care o vrei (acele bulinute pe care tu vrei sa le pui) si dai Preview.
5. Dupa ce ai ales setezi timpul de la wait (adica dupa cat timp de la ultima activitate pe calculator sa apara acele "bulinute")
6. Apply si Ok sau doar OK.

4 răspunsuri:
| stfnn a răspuns:

Click dreapta-propreties-screen saver.
Pe urma alegi pe care vrei sau poti pune poze de la tine din pc.

| mabo a răspuns:

Nu trebuie sa descarci nimic.dai pe desktop click dreapta>propietati>screensaver>si bagi acolo imaginea sau filmuletul pe care il vrei. funda?

| ICanSeeAll a răspuns:

Fiecare calculator are si se numeste screensaver.
Da pe desktop click dreapta si personalize-screensaver. Depinde si ce windows ai.

http://vampire-diaries-fan.blogspot.com/

| Titii a răspuns:

Intri in control panel ->apparance and personalization -> personalization -> screen saver ->si iti alegi de acolo. sunt mai multe. sper ca te-am ajutat. succes:*