| florin1998florin a întrebat:

Imi puteti spune daca am ales corect piesele pentru o unitate de gaming: http://www.mediadot.ro/wishlist/36937/
Dau funda

Răspuns Câştigător
| Mihaitza009 a răspuns:

Eu unu asa stiam inseamna ca m.am inselat nat acum nu sunt sigur fa cum doresti daca stii ca atata cere dar sa stii ca e buna configuratia aia

9 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Sunt compatibile.
Sursa este OK, duce sistemul, n-ai nevoie de o sursa mai puternica.
Placa video este buna pentru ce vrei tu, adica pentru jocuri.
Poti pune un hard disk SATA 3.
Daca ai bani mai pune inca 4 GB RAM, sau poti adauga ulterior.

| Mihaitza009 a răspuns:

Sunt bune toate insa trebuie sa pui o sursa de minim 1000w pentru placa video altfel nu porneste

| florin1998florin explică (pentru Mihaitza009):

In descriere scrie ca trebuie sa ai cel putin 450w. Nu ar fi de ajuns 630W?

| Mihaitza009 a răspuns (pentru florin1998florin):

Pai da placa video cere 630w dar cere si procesorul inca vreo 200e si se aduna si e bine sa ai una de 1000w ca sa nu ai probleme cu pc ul

| florin1998florin explică (pentru Mihaitza009):

Placa video cere 200w si procesorul 100w.

| florin1998florin explică (pentru Mihaitza009):

Da merci

| Mihaitza009 a răspuns (pentru florin1998florin):

Eu unu asa stiam inseamna ca m.am inselat nat acum nu sunt sigur fa cum doresti daca stii ca atata cere dar sa stii ca e buna configuratia aia

| TeodorL a răspuns:

Nu vad rostul la placa aia video, numai daca ai vreo namila de monitor...

| florin1998florin explică (pentru TeodorL):

Si ce placa video ar fi bine sa imi cumpar.