| lalala2019 a întrebat:

Imi recomandati va rog un laptop cu o camera foarte buna? Nu exagerat de scump. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Atunci când îți cumperi un laptop, contează specificațiile laptopului (procesor, ram, stocare, și eventual soluție video, dacă ai nevoie de video puternic pentru jocuri sau programe mai speciale. )

Camera web a oricărui laptop e oricum foarte slaba fata de ce găsești pe telefoane, și dacă dorești totuși un webcam foarte bun, trebuie sa investești bani serioși și sa cumperi un webcam extern, de exemplu
Logitech C920 HD Pro
Sau măcar C615...

Sau poți folosi telefonul.

https://www.google.com/......webcam/amp

Soluție pentru webcam puternic găsești oricând, (extern, ca laptopurile nu au integrate soluții puternice), insa dacă cumperi orice petarda cu componente jalnice, se pot întâmpla doua lucruri:
1. Procesorul nu face fata programelor pe care le folosești, căci ai luat un procesor ce e un model economic (Y sau U in denumire), și se va încălzi peste măsură, cauzand restart uri...

2. Nu poți lucra eficient în aplicația dorita pentru ca ai doar 4gb ram și HDD.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Camera nu va fi nici măcar comparabilă cu a unui telefon mediu. In linii mari, cam toate camerele sunt la fel.

Dacă insiști, max cât?

| LPCTSTR a răspuns:

Un laptop este luat pentru componentele esentiale, nu pentru camera.
Majoritatea laptopurilor au camera 720p.
Daca vrei neaparat camera, gasesti pe internet webcam-uri care se conecteaza la laptop prin USB.

| gelu1970 a răspuns:

Cumpără un webcam aparte.
Camera încorporată în laptopuri e de toată praștia.