| Dariana98 a întrebat:

Imi spuneti si mie cum sa pun o imagine in word 2003 pe orizontal si nu pe vertical? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| RomulusMilea a răspuns:

Întrebarea ta nu este clară. Presupun că pagina ta este A4, adică 210 mm lăţime x 297 mm lungime.

Întrebare: Vrei să laşi pagina aşa cum este:

- portrait adică lungimea de 297 de mm este paralelă cu marginea verticală a ecranului tău?, sau

- landscape, adică lungimea de 297 de mm este paralelă cu marginea orizontală a ecranului tău?

Cu alte cuvinte vrei să roteşti doar poza, nimic altceva? Te rog să confirmi. Mulţumesc.