| SuntFataInPlm a întrebat:

Imi sugerati un laptop bun care ar putea suporta multe jocuri? Gen sims 4, gta 5, si alte jocuri mari care imi mai iau eu...
Dau funda
Am un laptop cam prost pentru a juca jocuri, asa mari, si sa imi incapa atata pe el.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Si eu caut un laptop, ce ti-as recomanda eu
http://www.altex.ro/......3-free-dos

are placa 2 gb amd readon, am pe cineva care se joaca fifa 2015, legenda legendelor se misca ok, bine are i7, depinde ce buget ai, asta e cel mai ieftin si are placa buna

| RB26DETT a răspuns (pentru RAY):

Ala nu ruleaza gta 5, procesorul este mult prea slab! Pe minim la 20-30 fps sa te multumesti... carcasa nu-i cine stie ce de calitate, plasticul ala e destul de incomod, destul de ascutit... intr-adevar este ieftin dar totusi, r5-ul ala fata de 940m este mult mai slab, la fel si i3-ul fata de i5-ul pe care i l-am recomandat! Sims 4 merge, i-a mers sora-mii pe un laptop 1ghz dual core amd si placa video integrata, 2 gb RAM, pe low la 30-40 fps!
Gta 5 nu va merge pe acel Lenovo!
i3 este mai mult pentru office, web browsing si media, i5 este pentru jocuri iar i7 pentru programare, randari, pentru dezvoltatori, pentru cei ce fac programe si jocuri!

In legatura cu laptopurile, nu cred ca Apple este chiar primul! De ce? Pretul! Ia-ti un laptop de gaming la acelasi pret cu un macbook pro si vezi ca acel laptop de gaming 'fuge' mai tare decat macbook-ul! Pentru simplul fapt ca acel laptop de gaming poate face programare, poate face orice! Poti juca orice vrei pe el in schimb macbook-ul poate veni cu o placa video integrata Intel iris sau nu stiu ce si cam atat... faci programare [daca te descurci] in rest cateva jocuri acolo ca nu-s asa multe pe OS X in rest media si net!

| RAY a răspuns (pentru RB26DETT):

Am auzit ca Dell urile se inclzesc repede noile modele, din pacate ai mare dreptate am vb cu cineva care are acest laptop e o catastrofa

12 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Cauta ceva cu un i5 dual de preferat daca gasesti cu i5 4210M 3.2 ghz dual, cu nVIDIA 840m 2 gb, HDD-ul il poti gasi la 1Tb de obicei la astfel de componente si 4 gb RAM, mai bagi tu 4 gb deoarece gta 5 nu prea merge jucat cu 4, iti spun asta din propria experienta, cu un procesor i5 4210U de 2.7 ghz dual, nVIDIA 840m si 4 gb RAM merge pe high la 40+fps dar uite ca agata! Sacadeaza cu tot cu sunet, freeze-uri ce dureaza 1-2 secunde si alte alea, nu-i prea jucabil pe 4 gb RAM, un laptop cu performante asemanatoare costa undeva la 2200 de lei sau poate chiar mai putin! Iti recomand Acer! http://www.emag.ro/......DVNJSMBBM/
Vei putea juca far cry 4 pe setari low fara probleme mie imi merge pe low la 25-30 fps, ala ce ti l-am recomandat e mai bun decat al meu! Vei rula gta 5 pe high la cam 40-50 fps [doar daca-i pui inca 4 gb RAM! ]Iti descarci CPU-Z si vezi ce RAM ai, preferabil sa-ti iei acelasi model sa fii sigur ca-i compatibil! Iti recomand Acer ca de obicei Asus are doar un slot de RAM pe cand Acer are 2;) Spune-mi cati bani vrei sa dai pe un laptop?

| SuntFataInPlm explică (pentru RB26DETT):

Sunt fata, dar in fine, nu imi pasa, daca e scump sau ieftin. Sincer e cam complicat, la sims doar l-am instalat pe laptop-ul naspa care il am acum, am Acer. Dar e mai vechi si plin, de asta spun ca nu o sa aiba loc gta, nu as vrea sa ma chinui atata, pentru ca nu ma descurc, nu stiu nimic de datele laptop-ului meu, si nu stiu cum sa le aflu. Sunt varza. Am sa imi incerc norocul cumparand un laptop bun si gta, daca merge bine, daca nu, il fac sa mearga fortat.

| RAY a răspuns (pentru RB26DETT):

Clar nVIDIA e peste amd categoric, si eu i recomand un i5 sau i7, dar costa un Dell i7 cu o placa de 2gb vram costa, si eu vreau sa imi cumpar un laptop http://www.altex.ro/......rder/price
desi clar Dell e cea mai buna firma dn lume dupa Apple dar si costa

| RAY a răspuns (pentru SuntFataInPlm):

Cumpara un Dell atunci daca ai banii, Dell e peste Lenovo, dar mult mai scump

| SuntFataInPlm explică (pentru RAY):

Multumesc happy

| looredanaa93 a răspuns:

Vezi Aici http://dshop.cabanova.com/laptopuri-reducere.html
Sunt foarte bune, vei fi multumit

Sper sa iti placa

| Lavinia4you a răspuns:

Pentru acele jocuri poti gasi laptop in maxim 2500 ron, daca doresti un laptop special de gaming iti recomand Asus rog sau Alienware, mai multe informatii si recomandari gasesti aici http://www.cumpar.net/gaming/laptop-gaming/