| MarisRadu91 a întrebat:

In ce program pot crea un site ( sa fie cat mai simplu)?

9 răspunsuri:
| Twitter a răspuns:

In notepad. Nici nu trebuie sa il descarci (il ai la pachet impreuna cu sistemul de operare laughing ) dar daca vrei sa iti fie tie mai simplu sa il faci, cauti un program WYISWYG ( What you See Is What You Get), gasesti multe free. Dar daca iti place in Notepad, descarca Notepad++ ca e free si e mai bun.

| Leandro a răspuns:

Incearca online cu www.ucoz.ro, un sistem accesibil prin care poti sa-ti creezi un Site sau blog GRATUIT! Se adreseaza tuturor, incepatori sau avansati si vine cu o interfata in limba romana!
uCoz ofera tuturor celor inregistrati, gazduire, domeniu gratuit (de tip nume.ucoz.ro), spatiu nelimitat (care porneste de la 400 MB si creste constant), peste 250 de template-uri gratuite si multe altele.

Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Iar aici ai un tutorial video: http://www.tutorialevideo.info/? p=3090

Mult succes!

| RockerGirl a răspuns:

Poti incerca si pe wix.com

| Abandoned3 a răspuns:

Daca vrei ceva complex atunci trebuie sa te apuci sa inveti coduri. Daca vrei ceva banal atunci orice editor WYSIWYG ar face treaba.
Uite aici o lista:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_HTML_editors#WYSIWYG_editors

| MarisRadu91 explică:

Am gasit un tutorial la html pe youtube, am facut un site (doar cele de baza, meniu niste poze etc. ) vreau sa stiu daca gasesc coduri sau embleme sa pot insera "butoane" in meniu? adica "home" sa fie un buton sau ceva flash. pot face asta in notepad? big grin

| Maura a răspuns:

Incearca intai sa faci unul online pe site-ul:
www.weebly.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In web page maker

| stelistu_1792 a răspuns:

Poti face site pe www.webnode.com eu am site cms.totulpentrutine.webnode.com.funda!