| KoJo07 a întrebat:

In ianuarie, am instalat bitdefender si dupa l-am dezinstalat. Dar acum am gasit un folder denumit Bitdefender, care avea vreo 2-3 fisiere in el. De ce a ramas un ciot din aplicatie daca eu am dezinstalat-o?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Explicatia e simpla:
La un pachet de programe instalat si update-at de n-ori este prea complicat sa se faca si un program de dezinstalare, care sterge toate ramasitele si urmele (din registre, fisiere etc.), ca urmare nu-si pierd timpul sa faca dezinstalare completa.
Time is money.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt doar niste informatii mai. In caz ca-l reinstalezi, iti raman fisierele din carantina, logurile si configuratia. In caz ca ai avut Total security, ramai autentificat.

| AlexSalling a răspuns:

Asta-i ceva normal si la calculator. Tot timpul raman unele date despre aplicatii pe oricare dispozitiv chiar daca ti-e nu ti se notifica asta.

| AlexDarius3 a răspuns:

Pai dupa ce dezinstalezi un antivirus mai raman ramasite de la el si daca vrei sa bagi alt antivirus ai face bine sa scapi de toate ramasitele.

| Deserth a răspuns:

Acele ramasite care raman in urma dezinstalarii nu trebuie sa te preocupe prea mult atata timp cat PC -ul functioneaza bine