| sergiustephan a întrebat:

In iPod 4G exista aplicatia Siri?

Răspuns Câştigător
| gago a răspuns:

Da uite aici

http://www.iphone365.eu/......-tutorial/

funda?

6 răspunsuri:
| DenisaMetal a răspuns:

Așadar, iată ce trebuie să faceți pentru a instala Siri pe vechile iDevice-uri folosind această metodă oferită de către cei de la GreenRiver.

Pasul 1:

Trebuie să aveți un iDevice jailbroken. Tutorialul funcționează pe iPhone 4, iPhone 3GS și iPod Touch 4G, iar metode de a face jailbreak puteți găsi aici.

Pasul 2:

Mai departe trebuie să instalați din Cydia tweak-ul dezvoltat de către @chpwn, denumit Spire. Aveți grijă aici pentru că pachetul are peste 100 MB, deci indicat ar fi să folosiți o conexiune wireless la internet.

Pasul 3:

După instalarea tweak-ului Spire, restartați iDevice-ul (reboot).

Pasul 4:

Deschideți browser-ul Safari și accesați adresa web http://siri.grwh.net/newca.pem. Vi se va cere să instalați un certificat nou în iDevice-ul vostru.

Pasul 5:

După ce certificatul de mai sus a fost instalat cu succes, restartați din nou iDevice-ul. Acum trebuie să activați Siri din locația Settings > General > Siri > ON

Pasul 6:

Navigați către Settings > Spire și adăugați adresa https://siri.grwh.net:1221 în căsuța pentru serverul proxy.

Pasul 7:

Accesați acum Siri prin apăsarea pentru 1-2 secunde a butonul Home și pronunțați "Hello Siri", iar dacă acesta vă răspunde înapoi tot prin "hello", înseamnă că serviciul este activat și puteți folosi asistentul acum pe iDevice-ul vostru fără nicio problemă.

Mai multe informații despre această metodă de a porta Siri pe vechile iDevice-uri, precum și lista comenzilor disponibile puteți găsi chiar pe pagina oficială a dezvoltatorilor la această adresă.

UPDATE! Confirmăm și noi că metoda funcționează! Dacă nu se activează cu serverul proxy de mai sus, puteți încerca cu https://siri.grwh.net:1222

| cristianfrunza a răspuns:

Nu exista IPod 4G

| sergiustephan explică (pentru cristianfrunza):

Exista ipod 4g
4g=a 4-a generatie

| kbej a răspuns (pentru cristianfrunza):

Au la asta cica nu exista Ipod 4G!laughing

| cristianfrunza a răspuns (pentru kbej):

Hai sictir! Nu am stiut, imi cer scuze!

| kbej a răspuns (pentru cristianfrunza):

Ok! poate Iphone4G!happy