| anonim_4396 a întrebat:

In luna februarie am achizitionat un Vodafon Mobil(stick), care acum, in august s-a defectat. Am mers la magazinul cu pricina si imi spune ca nu poate fi reparat nici contra-cost daca imi lipseste certificatul de garantie si factura. Factura am descoperit-o, dar CG nu e nicaieri!
Un sfat de la voi mi-ar prinde bine, ca sunt cu nervii la pamant...imi foloseste cand plec in deplasari, delegatii!

5 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Imi pare rau pentru stick si nu am nici un sfat. Eu doar vroiam sa te intreb daca nu ai delegatii prin zona mea.smug

| sorin a răspuns:

Pai fara certificatul de garantie nu prea ai ce face, nu ai vazut ca si cand il ai de abia ti-l fac.Mai cauta certificatul daca nu, il repari contra cost.

| sorin a răspuns:

Asta e Romania. Daca il repari in alta parte iti pierzi garantia de la Vodafone. Dar daca zici ca nu mai gasesti cetificatul repara l in alta parte si ai teminat povestea.

| Simon_7286 a răspuns:

Chiar asa de ...nu stiu cum sa zic, lipsita de prevedere esti? Eu am cumparat un telefon de la ei si pana la iesirea din garantie mai avea 1 saptamana. N-au putul sa-l repare si mi l-au inlocuit. Dar ai grija ca sunt mare hoti si banditi astia dela vodafone

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Il pot repara doar la Vodafon? Eu sunt dispusa sa platesc reparatia, dar ei nu vor nicicum! Daca imi lua foc casa nu mi-l reparau? La naiba, ...in ce tara traim? E normal sa platesc un serviciu de care nu beneficiez?