| anonim_4396 a întrebat:

In prezent am un laptop ce ruleaza windows 7 ultimate pe 32 de biti, performante : AMD C-60 APU 1.3 ghz dual core, 2 gb RAM DDR3 placa video integrata, in prezent setata pe 256 mb, nu ruleaza prea bine pe win 7 si m-am gandit sa-i pun win 8, credeti ca va merge mai greu sau mai bine?
In ce fel merge mai greu? Pe net se misca mai greu decat o face telefonul laughing), nu ruleaza filme full HD decat in media player classic-home cinema pe celelalte playere sacadeaza foarte tare, se misca greu in programe gen photoshop, virtual dj sacadeaza cateodata :\ in rest se misca bine, in jocurile ce se incadreaza in specificatii se misca perfect, nu am probleme, virusi nu are, stiu sa am grija de el dar ma nemultumeste. pareri?

10 răspunsuri:
| FatUglyVirgin a răspuns:

Te nemultumeste? schimba-l n-ai ce face altceva

| sltlp a răspuns:

Pai la cat ai dat pe el nici nu poti sa ai pretentii prea multe...

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Virginel Taci! In primul rand poate fi o problema la hard pentru ca am mai umblat pe pc si laptop cu apu si chiar daca e slab tot merg perfect filmele datorita placi video integrate destul de buna. Pune mai multa memorie video 1giga ar ajunge

| RB26DETT a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Cum sa pun mai multa memorie? sa trec placa video de la 256 la 840 sau cat poate? ar insemna sa imi schimb placuta de 2 cu una de 4 gb Ram, sa nu mai zic si de faza ca procesorul grafic se poate dezlipi de pe placa deoarece se va supraincalzi.
Sa iti mai spun ca este laptop si placa video este integrata deci nu o pot schimba.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Nu schimbi placa prietene. Memoria video poate fi alocata din bios. Daca ai doar doi giga da ar fi cazul sa mai pui 2.Nu trebuie sa-mi spui mie nimic, eu nu fac asta de ieri. Daca laptopul are o racire adecvata nu se va dezlipi nimic. Cumperi un cooler pad daca se incinge prea tare insa nu se va incinge daca aloci mai mult ram.

| RB26DETT a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

laughing este un netbook, este de ala mic, are un singur slot de RAM dar totusi, crezi ca ar ajuta 4 gb RAM si o placa video mai buna daca procesorul este atat de varza? adica in windows experience index am 3.2 la procesor in rest totul este peste 4, la gaming graphic ajunge la 5.5

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Daca ai doar doi giga si ai pus win 7 da ar ajuta fiindca esti abia la cerinta minima de ram pentru win 7

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Di nu ai cum sa schimbi placa. E lipita acolo

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Si nu ai cum sa schimbi placa. E lipita acolo

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Aia video adica