| anonim_4396 a întrebat:

Pot instala Windows 7 pe 64 biti pe PC-ul meu? Specificatii:
Procesor: Intel Pentium G2020 2.9ghz
Ram: 6GB
Placa video: Nvidia Geforce GT 630 2GB DDR3
HDD:1TB
Pot instala windows 7 pe 64 biti? Voi avea performante bune? Vor merge bine jocurile? Va merge greu sistemul?

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

De curiozitate, acum ce windows ai instalat?

| neutrino a răspuns:

Poti, si va merge bine. Greu de crezut ca tu ai mers pana acum pe alt sistem de operare.

| Jipa95 a răspuns:

Ai componente 100% dedicate unui sistem de operare pe 64 biti, ceea ce iti si recomand sa-ti instalezi.

| gelu1970 a răspuns:

Poti. cu configuratia ce o ai o sa mearga bine.

| Otto2014 a răspuns:

Da,fara probleme.
Poti sa instalezi si windows 8 pe pc-ul tau.

| Mitrutz_Mitrut_1997 a răspuns:

Iti merge sigur! Si daca vrei jocuri din ziua de astazi la niste specificatii grafice cat de cat inalte va trebui sa-ti schimb placa video si prosesorul! Dar Windows 7 pe 64-bit iti va merge foarte bine! P.s. Iti recomand Windows 7 Ultimate!winking
Bafta!

| nyteshade1797 a răspuns:

Poti sa instalezi Windows de 64-biti fara probleme. Chiar e indicat, tinand cont ca tu ai 6GB RAM. Sistemele pe 32-biti pot sa vada maxim 4GB de RAM. La cele de 64-biti se schimba treaba, pentru ca pot citi 16.000.000.000 de GB de RAM.
Sistemul nu va merge mai greu, ba din contra.
Good luck!winking