Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Incarcator universal sau original pentru laptopuri?

Am un laptop Toshiba si initial vroiam sa iau un incarcator universal cu multe mufe fiind mai ieftin dar ar trebui sa iau unu original pentru un scop altu decat ca platesc numele firmei?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Parerea mea este sa iei unul original.

| laptopnews a răspuns:

Daca bugetul iti permite, ia unul original! E mai sigur asa! Altfel si cu cel universal iti poti face treaba foarte bine, plus ca il poti folosi la mai multe dispozitive. Succes!

| MihaelaDart a răspuns:

Incarcatorul meu de la laptop mi-a murit de mult, nu am luat original, ci unul universal. Am dat acum 2 ani, 50 de euro si inca merge perfect.

| al3xander a răspuns:

Eu am un prieten la care i s-a ars incarcatorul (la un laptop Samsung) si si-a cumparat un incarcator universal "trust" la vreo 30 de euro si functioneaza fara probleme (il are de 2 luni si ceva). mi-a zis ca o problema ar fi ca nu se mai incarca la fel de repede (presupun ca este de putere mai mica fata de ala original) dar in rest e multumit de el

| MirabelaOana111 a răspuns:

Eu zic sa eu unul oridinal

| nemoxxx a răspuns:

Ia universal de la altex sau domo ..este 170 lei mi se pare.