| Nike20 a întrebat:

Incerc sa copiez un film DVD-RO pe hard pentru a-l scrie pe alt DVD. dar cand incerc sa copiez. ajunge la un fisier anume si imi da eroarea : "Cyclic redundancy check - data error" cum o pot rezolva?

2 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Ai o zgarietura pe suprafata dvd-ului.Sterge cu o carpa fina putin umezita cu un pic de alcool,spirt, insa doar o picatura, dvd ul si apoi reincearca copierea. Daca nu poti incearca cu un program de recuperare etc. Poti incerca insa si in alt dvd din alt comp sa copiezi depinde mult si de calitatea cititorului.Succes

| djdani1 a răspuns:

Sistemul de salvare a picat! Incerca Nero si Windows media player.
Bafta!