| InTheAir a întrebat:

Intrebare activare abonament Orange: Daca vreau sa trec de pe PrePay ( Orange ) pe abonament ( tot in Orange ) ce acte imi trebuie? Cele pentru activarea abonamentului nou sau pentru portare? Pentru ca am vazut ca difera putin: la portare imi trebuie si factura de curent etc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se considera portare daca ramii in aceeasi retea. Este abonament nou, doar ca poti sa-ti pastrezi numarul daca doresti.
http://www.orange.ro/shops/abonare-ro.html

| InTheAir explică (pentru anonim_4396):

Mersi frumos

| anonim_4396 a răspuns (pentru InTheAir):

Cu multa placere. Ma bucur ca te-am putut ajuta.

4 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut!

Daca mai ai alte abonamente active la Orange, atunci poti prezenta numai actul de identitate in original. Daca nu mai ai alte abonamente active, atunci alaturi de actul de identitate poti prezenta un al doilea document in original (permisul de conducere sau cardul bancar sau talonul de pensie), pe care trebuie sa figureze numele tau asa cum apare el inscris in Cartea de Identitate. Cardul bancar se accepta daca in magazin, indiferent de valoarea tranzactionata, se efectueaza cu succes o tranzactie folosind respectivul card. Daca tranzactia de plata cu acel card nu se proceseaza (de exemplu, din cauza fondurilor insuficiente), cardul bancar nu poate fi acceptat. In situatia in care nu ai documentele de mai sus sau daca trebuie efectuate verificari suplimentare, se poate solicita o factura de utilitati, pe numele tau, care sa nu fie mai veche de o luna. Aceste informatii le poti gasi si aici http://www.orange.ro/shops/abonare-ro.html

O zi buna!
Orange Helpers

| Seby90 a răspuns:

Nu iti trebuie decat o factura sau card sau carnet.