| codrutfjgh a întrebat:

Intrebare: Tocmai mi-am reinstalat pe un calculator windows xp... toate bune dar nu imi vede stick`ul sau orice alt driver extern. De exemplu cablul USB de la telefon... telefonul primeste curent si se incarca, dar nu il pot conecta ca si dispozitiv de stocare. CUM POT FACE SA IMI CITEASCA USB`URILE? nu vreau raspunsuri plictisite gen "cred ca trebuie sa.". Va rog dati raspunsuri detaliate pe cat se poate happy FUNDA!

3 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Nu,,driver extern" ci dispozitiv extern si nu ti le vede pentru ca nu ai instalat driverele pentru aceste dispozitive.

| codrutfjgh explică (pentru nutepriveste21):

Si ce ma rog ar trebui sa instalez pentru un banal memori stick? oricum am rezolvat... erau "disabled" in BIOS happy

| nutepriveste21 a răspuns (pentru codrutfjgh):

Era vorba asa cum ziceai de un telefon si nu de un stick. Iar,, disabled din bios" nu are nici o legatura cu faptul ca ti-ai reinstalat windowsul. Asa a fost setat de dinainte de instalare si nici sub vechiul windows nu ar fi functionat dispozitivele usb.