| vivigreen a întrebat:

Ipod touch 5 sau ipad mini? care e o varianta mai buna, calitate pret?

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Diferenta dintre ele tine de dimensiunea acestora. Ipodul este cit si un iphone de mare dar ceva mai subtire, iar ipadul este o placa deci mult mai mare comparativ cu ipodul.Amindoua deviciuri fac exact aceleasi chestii.Nu au nimic diferit si ruleaza acelasi sistem de operare.Ca preturi sint ceva diferente. IPOD TOUCH 5 astea sint de 32 GB care costa 300$ si unul de 64 Gb care costa 400$. IPADUL MINI poate fi wi-fi sau wi-fi+celular.Si acestea sint de 16, 32 si 64 GB.WI-FI de 16 gb=330$,32gb=430$,64gb=530$.WI-FI+CELULAR :16gb=460$,32gb=560$,64 gb=660$.Astea sint preturile de la Apple sore si mai ieftin de atit nu poti gasi nicaeri.Deci vorbesc aici de chestii noi si de Apple nu de ate replici sau ai stiu eu ce timpenii. Daca cumperi online pentru ca Apple vinde si online la aceste preturi se adauga si taxe cam 8% si shipping care nu stiu cit este.Cam asa stau preturile si varaianta mai buna o alegi tu, care ti se potriveste.Bafta

| Swal a răspuns:

Dar sunt 2 gadget-uri total diferite. iPod-ul este pentru muzica iar iPad-ul este un fel de laptop portabil fara butoane laughing touchscreen.

| relian a răspuns (pentru Swal):

Si amindoua fac exact acelasi lucru nimic in plus sau minus.Scuze ca am completat si eu ceva.Deci singura diferenta este legata doar de marime si nimic altceva.

| angi_4331 a răspuns:

Eu cred ca as alege Ipod-ul.