| betti a întrebat:

Jocuri descarcate pentru a juca pe calculator,merg sa le descarci si la tableta, sau trebuie sa descarci pentru tableta doar jocuri pentru tableta? Ca in curind o sa am tableta si sa stiu. Sper ca o sa reusesc sa-i d-au de cap de cum functioneaza o tableta.

Răspuns Câştigător
| Emy007 a răspuns:

Este Google Play acolo poti sa iti descarci multe.
Sper ca te-am ajutat funda?

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Tableta daca este pe platforma Android atunci poti descarca si juca doar jocuri pentru Android. Nu poti juca jocuri din windows direct pe o tableta cu sistem de operare Android.
De exemplu Sims pentru PC nu il poti juca pe tableta dar Sims pentru Android il poti juca.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tableta are alt sistem de operare decat laptopul si vor merge instalate aplicatii si jocuri doar pentru sistemul de operarare care este instalat

| betti explică:

Multumesc! Nu stiu daca o sa aiba tableta google player, o sa vad dupa.Nu am de unde sa stiu, nu am avut tableta niciodata, o sa fie prima data.

| VyCanisMajoris a răspuns:

Merg si cele de pe calculator sa fie descarcate pe tableta!

| catuk1995 a răspuns:

Https://www.facebook.com/......ackjoyride

l-am jucat pe tableta la un prieten :)