| AldeaDorin a întrebat:

La ce fel de televizor se poate conecta un PS3?
Mai exact ce mufa de intrare trebuie sa aiba?

Răspuns Câştigător
| ndc a răspuns:

Compozit (alea trei mufe rotunde) sau HDMI. Poti sa-l bagi si intr-o mufa SCART (dreptunghiul ala imens) daca ai adaptor.

3 răspunsuri:
| OaKi12 a răspuns:

Sa aiba cele trei mufe: alb, galben si rosu, daca nu le are pe acelea, poti folosi la ps3 un adaptor de mufa skart si de aia are aproape orice televizor. Dar daca nu este un televizor vechi, sigur are si alb, galben si rosu.

| FloriDeMucigai a răspuns:

Daca ai plasma hd, cu cablu HDMI. Daca nu, cu mufa scart ( sau ceva de genu ), mufa ca la dvd-uri