| jimmy_4109 a întrebat:

La ce rezolutie pozele facute cu aparate digitale (camera, telefon), cand sunt scoase la imprimanta pe hartie de fotografie, se vad clar (nu se disting pixelii cu ochiul liber, adica nu ies neclare)?

2 răspunsuri:
| piticot a răspuns:

Nu conteaza neaparat rezolutia aparatului, este mai important cand descarci fotografia in calculator sa nu ii modifici proprietatile.Seteaza aparatul foto pe modul automat si isi va alege singur ce are nevoie. Pozele facute cu telefonul ies oricum cat de putin mai neclare. Daca nu merge asa regleaza aparatul pe
640x480.

| blue_butterfly a răspuns:

De la 7 Mpixel in sus.